برگزاري کارگاه آموزشي ديابت با مشارکت بخش خصوصي

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد با هدف ارتقاء آگاهي پزشکان شاغل در حوزه بهداشت دانشگاه و آشنايي با آخرين دستورالعمل‌ها و روش‌هاي درماني ديابت، کارگاه آموزشي يکروزه‌اي توسط معاونت بهداشت دانشگاه با مشارکت شرکت دارويي دکتر عبيدي در محل هتل هماي شماره 1 مشهد برگزار شد.

در اين کارگاه که با حضور پزشکان عمومي شاغل در مراکز جامع سلامت شهر و حاشيه شهر مشهد و پزشکان خانواده برگزار گرديد، مباحثي همچون آخرين دستورالعمل‌هاي ديابت، معيارهاي تشخيصي بيماري ديابت و مراقبت و درمان بيماران ديابتي با دارو‌هاي خوراکي توسط متخصصين غدد ارائه گرديد.

خورشاهی کارشناس برنامه دیابت معاونت بهداشت دانشگاه در حاشیه این کارگاه گفت: با عنایت به اجرای طرح تحول نظام سلامت و تاکید بر پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر،  غربالگری و مراقبت از دیابت  از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد وی تاکید کرد: با مداخلات اساسی در سبک زندگی (Life style)  مي‌توان بروز ديابت را حداقل 11 سال به تاخير انداخت و حتي 20% موارد بروز آن را منتفي کرد. خورشاهی کاهش وزن (حداقل تا 7%) از وزن اوليه فرد با استفاده از رژيم غذايي سالم (کم چربي و کم‌ کالري) و فعاليت بدني با شدت متوسط (حداقل 150دقيقه در هفته) را از مداخلات موثر در روش زندگی افراد برشمرد.