بازديد مدير سلامت جمعيت،خانواده و مدارس معاونت بهداشت از واحد هاي تابعه فعال درتعطیلات نوروزی

 

مدير سلامت جمعيت و خانواده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد در راستاي نظارت بر واحدهاي بهداشتي درماني در هفته دوم تعطيلات نوروزي از شهرستانهاي باخرز و تايباد بازديد نمود.

دکتر محمد احمديان ضمن اعلام اين خبر گفت : ضمن بازدید ازفعاليت‌هاي اجرايي ستاد مرکز بهداشت این شهرستان‌ها از مرکز سلامت جامعه شهري تايباد و مرکز روستايي بهلول آباد شهرستان باخرز بازديد شد.

وي افزود : با توجه به لزوم پيگيري و مراقبت از گروه‌هاي هدف برنامه سلامت خانواده در ايام تعطيلات نوروزي  اقدامات انجام شده در راستا ی پیگیری  زنان باردار و کودکان زير 5 سال  در این شهرستانها بررسی شد.

وی افزود: 86 خانم باردار در شهرستان باخرز شناسايي و مراقبت شده اندکه 38 نفر از آنان با بارداری پرخطرمورد پيگيري ويژه قرار گرفته‌اند.

به گزارش راوبط عمومی معاونت بهداشت در ادامه از فعالیت تیم های بسیج سلامت نوروزی این شهرستانها بازدید شد. شایان ذکر است تعداد  بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی درشهرستان  تایباد 74 مورد و درشهرستان باخرز 428 مورد بوده است که از ابتدای شروع برنامه بسیج سلامت نورزوی1561 کیلوگرم مواد غذایی غير قابل مصرف در این دو شهرستان کشف ومعدوم شد ه است.