بازديد قائم مقام وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي از ارائه خدمات به زائران پياده علي ابن موسي الرضا (ع)

 

در سالروز رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ضمن حضور در مسير حرکت زائران پياده رضوي از نحوه ارائه خدمات به زائران پياده در محور جاده‌اي قوچان به مشهد بازديد نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اين بازديد که کارشناس اداره سلامت محیط و کار وزارت، معاون بهد اشت و  رئيس مرکز مدیریت حوادث و فوريتهاي پزشکي استان خراسان رضوی، دبير کميته بهداشت، سلامت و محيط زيست ستاد خدمات سفر زائران خراسان رضوي و جمعي از مديران ستادي دانشگاه حضور داشتند از ايستگاههاي خدمات رساني به زائران پياده ثامن الحجج (ع بازديد شد.

دکتر ايرج حريرچي در اين بازديد ضمن قدرداني از دانشگاه علوم پزشکي مشهد به جهت ارائه خدمات در خور توجه به زائران پياده گفت: ارائه خدمات به زائران پياده که به صورت خودجوش در جامعه شروع شده است، يکي از نشانه‌هاي اوج خدمت‌رساني به مردم عزيزي است که عاشق ائمه اطهار (ع) مي‌باشند. وي با اشاره به اینکه حفظ سلامت مردم و جامعه از وظايف اصلي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مي‌باشد، اظهار اميدواري کرد ساير بخشهاي توسعه با مشارکت یکدیگر  بتوانند همکاري همه جانبه‌اي را در ارائه هرچه مطلوب تر خدمات به زائران داشته باشند.

قائم مقام وزير بهداشت در ادامه با اشاره به جمعیت 3تا 4 میلیون نفری زائران که به مشهد عزیمت میکنند گفت: پیش بینی می شود حدود 300 تا 330 هزار  نفر از این چمعیت به صورت پیاده وارد شهر مشهد شوند. وی افزود: با توجه به خیل عظیم ورود زائران خصوصا در 3 روز پایانی صفر به این شهر، دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اتخاذ تمهیدات ویژه ای به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این جمعیت می پردازد.

وی افزود: در حال حاضر 750 نفر نیروی تخصصی شامل پزشک، پرستار و پیراپزشک در 25 پایگاه شهری به صورت داوطلبانه مشغول ارائه خدمت به زائرین علی ابن موسی الرضا(ع) می باشند.دکتر حریرچی در ادامه به فعالیت 120 تیم بهداشت محیط در سطح دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت نظارت بر وضعیت بهداشت محیط ایستگاهها و مراکز اسکان و سلامت تهیه و توزیع مواد غذایی زائرین اشاره نمود و گفت 32 بیمارستان  تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 22 بیمارستان دیگر در سطح استان خراسان رضوی آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائرین را دارند.   

 دکتر حريرچي در ادامه اين بازديد ضمن حضور در محل هاي استقرار  زائران در شهر مشهد، وضعيت امکانات و بهداشت اين محل ها را بررسی نمود.