امروز هوای مشهد برای گروه های حساس، ناسالم اعلام شد

براساس اعلام واحد بهداشت هوای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد، امروز 8 دی ماه شاخص کيفيت هواي مشهد با 119 (AQI) در وضعيت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان، رئیس سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شهروندان به ويژه گروههاي در معرض آسيب از جمله بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، كودكان، بیماران مزمن و صعب­العلاج و سالمندان توصیه کرد از تردد غیرضروری در هوای آلوده خودداری کنند.

مهندس علی اصغر حسنی گفت: ورزشكاران باید از فعالیت­های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حركت، بدن به اكسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه، روند اكسیژن­رسانی كافی در خون و بافت­ها را نیز مختل می­كند. وی همچنین افزود: افرادی که بیشترین زمان مواجهه با آلودگی هوا را دارند از جمله پرسنل نيروي انتظامي و پليس راهور، کارکنان پايگاههاي اورژانس، هلال­احمر، کارکنان شهرداري­ها و خدمات شهري و همچنين کودکان و افراد سالخورده می­باید از وسایل کمک حفاظت تنفسي (ماسک) مورد تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده کنند.