پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز جهانی بهداشت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی پیامی فرا رسیدن 7 آوریل مصادف با 18 فروردین ماه "روز جهانی بهداشت" را به تمامی فعالان سلامت به ویژه همکاران حوزه بهداشت دانشگاه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر مهدی قلیان اول، در این پیام با اشاره به شرایط ویژه کشور و شیوع ویروس کرونا، خدمات ارزنده همکاران حوزه بهداشت در غربالگری و کنترل این بیماری را در منطقه ارج نهاد و گفت: بی شک زحمات فداکارانه و تلاش جهادی شما عزیزان در پیشگیری و مقابله با کووید ‏-19 در جبهه سلامت ستودنی است.

دکتر قلیان با تاکید بر اهمیت خدمات پیشگیرانه و غربالگری فعال این بیماری در جمعیت تحت پوشش دانشگاه و تاثیری که خدمات این حوزه در کاهش بار مراجعات و بستری بیماران در بیمارستانهای منطقه داشته است، اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی شما عزیزان تاکنون از جمعیت 5 میلیون و صد هزار نفری تحت پوشش دانشگاه، بیش از 4 میلیون نفر از نظر ابتلا به کرونا ویروس از طریق سامانه 4030 و با ثبت در پرونده الکترونیک سینا غربالگری شده اند که این امر منجر به ارجاع 26هزار و 980 نفر مشکوک به مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته و در نهایت منتهی به ارجاع تنها 1.3 درصد این حجم از مراجعین غربالگری شده به سطوح تخصصی شده است که این امرگویای تاثیر بسزای خدمات غربالگری این حوزه می باشد.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه اظهار داشت: خدمات و تلاش های تمامی همکاران حوزه بهداشت در شرایط سخت فعلی در تاریخ دانشگاه ماندگار خواهد شد و مطمئناً  اجر دنیوی و اخروی آن نزد خداوند متعال محفوظ و برقرار است. وی افزود: اینجانب صمیمانه از زحمات ارزشمند و فداکارانه شما عزیزان تشکر و قدردانی نموده و با تمام وجود بر تلاش و کوشش وصف ناپذیرتان برخود می بالم.

                                                  دکتر مهدی قلیان اول

                                      معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد