بازدید مشاور معاون بهداشت وزارت از محل اسکان زائران غیر ایرانی ثامن الحجج(ع)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همزمان با فرا رسیدن شهادت هشتمین امام شیعیان و ورود خیل عظیمی از زائران غیر ایرانی به شهر مشهد، مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در محل بنیاد خیریه کرامت مرکز فرهنگی باقرالعلوم(ع) محل اسکان زائران غیر ایرانی را مورد بازدید قرار داد و نحوه خدمات رسانی به این جمعیت را بررسی نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این بازدید که معاون بهداشت دانشگاه، دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست و خدمات سفر استان، رئیس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت و جمعی از کارشناسان حوزه بهداشت حضور داشتند، دکتر محمد اسماعیل مطلق ضمن قدردانی از خدمات ارائه شده به زائران غیر ایرانی اظهار داشت خدمات اولیه بهداشتی در این اماکن به صورت مطلوبی ارائه میگردد لیکن به منظور ارتقاء کمی و کیفی خدمات، نیاز به پیگیری های جدی تر و جلب حمایت دیگر سازمان ها از جمله آستان قدس رضوی میباشد. ایشان همچنین خواستار تشکیل جلسه ای اختصاصی با حضور ستاد اتباع دانشگاه با موضوع زائران و مهاجرین غیر ایرانی در همین راستا گردید. پیگیری مادران باردار از دیگر مواردی بود که دکتر مطلق به ان تأکید نمود.
شایان ذکر است بنیاد خیریه کرامت مرکز فرهنگی باقرالعلوم(ع) در محدوده مرکز بهداشت شماره ۲ شهرستان مشهد قرار دارد که خدمات اسکان و غذایی را بعهده دارد.مرکز بهداشت شماره 2 مشهدجمعیتی بالغ بر ۱۴۱ هزار و۵۰۰ نفر از مهاجرین غیر ایرانی را تحت پوشش داشته و خدمات بهداشتی درمانی را به ایشان ارائه می نماید.