برگزاری دومین دوره فلوشیپ مدیران منطقه شمال شرق کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 اولین مرحله از دومین دوره فلوشیپ مدیران و کارشناسان ستادی شمال شرق کشور با حضور دانشگاههای علوم پزشکی خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گناباد، مشهد، سبزوار، تربت حیدریه، تربت جام، نیشابور و اسفراین به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل هتل ثامن برگزار گردید.

دکتر سید کاظم فرهمند قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم افتتاحیه این دوره، ضمن تاکید بر اهمیت آموزش در مدیریت موثر بر سیستم تحت پوشش مدیران گفت : با شروع برنامه تحول سلامت و به منظور اجرای کیفی برنامه ی فوق، آموزش مدیران به ویژه در حوزه بهداشت در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت. دکتر فرهمند خاطرنشان کرد ارتقاء دانش و توان فنی مدیران از اولویت های مهم نظام سلامت می باشد و این مهم در حوزه بهداشت با حمایت معاونت بهداشت وزارت در بستر برنامه تحول سلامت شکل گرفت، بطوریکه برنامه فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشتی و درمانی طراحی و به مرحله اجرا درآمد.

دکتر ابراهیمی پور مدیر اجرایی برنامه فلوشیپ شمال شرق کشور نیز هدف از اجرای برنامه فلوشیپ را انتقال آگاهی و مهارت و دانش به مدیران، در کلیه سطوح مدیریتی سیستم سلامت عنوان نمود و اظهار داشت: مباحث ارائه شده در این دوره ها علاوه بر مدل تئوریک ، به صورت عملی و کاربردی نیز ارائه می گردد.

دکتر ابراهیمی پور همچنین مهارتهای ارائه شده در دوره فلوشیپ را شامل مهارتهای پایه، مهارتهای تخصصی و مهارتهای مربوط به اجرایی نمودن فعالیتهای جاری برشمرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت این دوره به صورت مجزا جهت دو گروه شامل مدیران حوزه ستادی و مدیران شهرستانها برگزار گردید.

شایان ذکر است برنامه فلوشیپ مدیران و کارشناسان شمال شرق کشور در 11 دوره به میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.