برگزاري کارگاه آموزشي ديابت با مشارکت بخش خصوصي

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد با هدف ارتقاء آگاهي پزشکان شاغل در حوزه بهداشت دانشگاه و آشنايي با آخرين دستورالعمل‌ها و روش‌هاي درماني ديابت، کارگاه آموزشي يکروزه‌اي توسط معاونت بهداشت دانشگاه با مشارکت شرکت دارويي دکتر عبيدي در محل هتل هماي شماره 1 مشهد برگزار شد.

در اين کارگاه که با حضور پزشکان عمومي شاغل در مراکز جامع سلامت شهر و حاشيه شهر مشهد و پزشکان خانواده برگزار گرديد، مباحثي همچون آخرين دستورالعمل‌هاي ديابت، معيارهاي تشخيصي بيماري ديابت و مراقبت و درمان بيماران ديابتي با دارو‌هاي خوراکي توسط متخصصين غدد ارائه گرديد.

خورشاهی کارشناس برنامه دیابت معاونت بهداشت دانشگاه در حاشیه این کارگاه گفت: با عنایت به اجرای طرح تحول نظام سلامت و تاکید بر پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر،  غربالگری و مراقبت از دیابت  از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد وی تاکید کرد: با مداخلات اساسی در سبک زندگی (Life style)  مي‌توان بروز ديابت را حداقل 11 سال به تاخير انداخت و حتي 20% موارد بروز آن را منتفي کرد. خورشاهی کاهش وزن (حداقل تا 7%) از وزن اوليه فرد با استفاده از رژيم غذايي سالم (کم چربي و کم‌ کالري) و فعاليت بدني با شدت متوسط (حداقل 150دقيقه در هفته) را از مداخلات موثر در روش زندگی افراد برشمرد.