بازدید معاون بهداشت دانشگاه از منطقه سیل زده شهرستان کلات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دنبال بارندگی های اخیر و وقوع سیل در شهرستان کلات، با حضور در این شهرستان نحوه خدمات رسانی به مردم این منطقه را بازدید و وضعیت بهداشت منطقه را از نزدیک بررسی نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر حمید رضا بهرامی در این بازدید بر انجام اقدامات لازم در راستای پشتیبانی از عملیات، همچنین تقویت کمی و کیفی خدمات ارائه شده به جمعیت تحت پوشش به ویژه مراقبت از مادران باردار، کودکان، بررسی وضعیت آب منطقه ، سلامت روان و همچنین کنترل بیماریها به خصوص بیماریهای واگیر تاکید نمود و ارشادات لازم را ارائه کرد.

وی همچنین در جریان وضعیت سلامتی مادر باردار روستای چلاق که با شروع درد زایمان با برنامه ریزیهای انجام شده قبل از وقوع سیل به به منطقه امن شهرستان منتقل شده و در سلامتی کامل زایمان نموده است قرار گرفت.

دکتر بهرامی در جلسه ای با فرماندار شهرستان ،کلات خواستار حمایت های لجستیکی ،نیروی انسانی و اطلاعاتی فرمانداری شهرستان گردید و اظهار امیدواری نمود با هماهنگ های لازم خدمات سلامتی به بهترین شکل به مردم منطقه ارائه شود.

گفتنی است در پی وقوع سیل روز گذشته در شهرستان کلات کل زیر زمین شبکه را آب فراگرفته که با کمک نیروهای مردمی و پمپ در حال تخلیه می باشد.همچنین چاه های فاضلاب خانه های بهداشت خشت، قله زرد، چنار، باغگاه، آقداش و ستاد شبکه تخریب کامل گردیده است و ایزوگام سقف مراکز چنار، پانسیون غدیر، مراکز کریم آباد، چهچهه و احمدآباد و پایگاه ۱۱۵ آسیب دیده و دیوار مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت قلعه نو و قله زرد، ترک برداشته تجهیزات اداری و پزشکی واقع در زیرزمین ستاد شبکه شامل  ۱۹ دستگاه کامپیوتر و مقدار قابل توجه ای از داروها آسیب جدی دیده اند.