بازدید معاون بهداشت دانشگاه از طرح غربالگری سل اتباع خارجی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با عنایت به شروع طرح غربالگری سل اتباع خارجی همزمان با کل کشور، با حضور در یکی از دفاتر کفالت خدمات اتباع خارجی از نحوه اجرای این طرح بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر مهدی قلیان اول در این بازدید که مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان و جمعی از مدیران آن حوزه نیز حضور داشتند با بررسی روند اجرای طرح غربالگری سل توصیه ها و راهکارهای کاربردی را جهت بهبود فرایند خدمات فوق ارائه نمود.

وی روند اجرای برنامه فوق را مطلوب خواند و با اشاره به اجرای برنامه­های عظیمی همچون بسیج ملی کنترل فشارخون، واکسیناسیون فلج اطفال و غیره ، با تکیه بر توانمندی و ظرفیت مطلوبی که در حوزه بهداشت دانشگاه وجود دارد، اظهار امیدواری کرد این طرح با موفقیت به کار خود ادامه دهد.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه ضمن حضور در مرکز خدمات جامع سلامت دانش آموز از نزدیک از نحوه غربالگری، ارجاع، درمان و پیگیری جمعیت هدف بازدید نمود.

شایان ذکر است طبق برنامه ریزی های انجام شده در این طرح پس از غربالگری اولیه جهت افراد مشکوک آزمایشات تشخیصی و تکمیلی انجام شده و برای بیماران شناسایی شده پرونده مراقبت تشکیل و بصورت رایگان درمان های لازم ارائه می گردد.