بازدید معاون بهداشت دانشگاه از اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با هدف نظارت بر فعالیتها و اقدامات بهداشتی بخصوص پایش و ارزشیابی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان بردسکن، معاون بهداشت دانشگاه با همراهی دکتر افتخاری رئیس گروه منابع مدیریت توسعه شبکه معاونت بهداشت دانشگاه با حضور در این شهرستان روند اجرای برنامه های حوزه بهداشت را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر مهدی قلیان اول در این بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت شهری، روستایی طالقانی و ایستگاه اندازه گیری فشارخون بیمارستان ولی عصر (عج) و همچنین پایگاه­های سیار کنترل فشار خون در سطح شهر بردسکن بازدید و از نزدیک در جریان  روندکار انجام طرح قرار گرفت و ضمن قدردانی از زحمات همکاران توصیه های کاربردی را ارائه نمود.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه بازدید طی جلسه­ ای با حضور مدیران و کارشناسان ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان، شاخصهای سلامت این شهرستان را بررسی و در خصوص نقاط قوت و ضعف برنامه ها به بحث و بررسی پرداخت.

دکتر قلیان با اشاره به ادغام برنامه فشار خون از سالیان گذشته در نظام شبکه، هدف اصلی اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در کشور را حساس سازی و ارتقاء آگاهی شهروندان و اهمیت اجرای برنامه های خود مراقبتی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: اجرای برنامه غربالگری فشار خون در جمعیت بالای 30 سال محدود به زمان خاصی نبوده و در سیستم بهداشت به صورت یکی از برنامه های جاری ادامه خواهد داشت. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای موجود اجرای پرونده الکترونیک سلامت در منطقه ترشیز کهن پیش گام بوده، اظهار امیدواری کرد با لینک شدن  بخش خصوصی به سامانه پرونده الکترونیک سلامت شاهد ارتقاء کمی و کیفی  و پایش و رصد و پیگیری مراقبتها و خدمات باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه تکریم ارباب رجوع و حسن رفتار با ایشان را یکی از آیتم های افزایش مراجعات گیرندگان خدمت به واحدهای بهداشتی عنوان نمود.