بازدید مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس از پایگاه اختصاصی مراقبت مادر و کودک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همزمان با شیوع بیماری کووید‏-19 در استان خراسان رضوی، با هدف نظارت بر عملکرد مراکز اختصاصی مراقبت مادر و کودک، مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مرکز خدمات جامع سلامت شهید قدسی بازدید نمود..

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر محمد احمدیان ضمن تبریک سال نو و خداقوت به پرسنل مرکز، فرایند اجرایی ارائه خدمات را مورد بررسی قرار داد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه اظهار داشت: پایگاههای اختصاصی مراقبت مادر و کودک با هدف تامین بستر مناسب و امن و به حداقل رساندن احتمال آلودگی ویروسی در زمان مراقبت برنامه ریزی شده اند.

 در این بازدید وضعیت فعالیت این واحد در امور راهنمایی و مدیریت ورود و خروج، واکسیناسیون و مراقبت کودکان، مراقبت مادران، استفاده مناسب از تجهیزات حفاظت فردی و رعایت اصول پاکسازی محیط مورد بررسی قرار گرفت و بر دقت جدی همکاران بر موارد فوق تاکید شد.

دکترمحمد احمدیان گفت: با توجه به وضعیت بحرانی موجود ، مدیریت ورود افراد به پایگاه و حذف مراجعات غیرضروری و استقرار دو مسیر جداگانه یکی برای مراجعین عادی و یکی برای گروه هدف و ارائه خدمات در دو سالن جداگانه حائز اهمیت می باشد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: کلیه مراجعین تحت پوشش (مادر، کودک، سالمند و ..) و مهمانان پذیرش و مراقبت می­شوند.

وی از مداخلات مناسب مسئول این مرکز سرکار خانم دکتر سورگی با هدف کاهش تراکم مراجعین و تامین امکانات حفاظتی و پاکسازی وسایل مراقبتی پس از هر مراقبت جهت پرسنل مرکز تقدیر و تشکر نمود.

دکتر محمد احمدیان در خاتمه اعلام داشت در حال حاضر 15 پایگاه در سطح شهر مشهد و 14 پایگاه در سطح سایر شهرستانها بعنوان پایگاه اختصاصی مشغول به ارائه خدمت هستند و مردم عزیز می توانند با آرامش خاطر و بدون هرگونه نگرانی جهت دریافت خدمت به این واحدها مراجعه نمایند.