مقالات

همایش هفته بدون دخانیات با مشارکت سایر بخشهای توسعه برگزار گردید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

همایش هفته بدون دخانیات توسط مرکز بهداشت شماره دو شهرستان مشهد، مدیریت بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه و با مشارکت صمیمانه شهرداری منطقه 4 و با حضور مشاور مدير کل صدا و سيماي خراسان رضوي، رئيس اداره سلامت و نتدرستي آموزش و پرورش، رئيس اداره اماکن استان، مسئول آموزش بهداشت استانداري خراسان رضوي، نمايندگان دادستان و معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادسراي عمومي و انقلاب مشهد، شوراي حل اختلاف ويژه رسيدگي به تخلفات بهداشتي و جمعي از مديران معاونت بهداشت دانشگاه در فرهنگسرای انقلاب اسلامی  برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم از مشارکت و مساعی سایر بخشهای توسعه خصوصاً شهرداری منطقه 4 در برگزاری این همایش تقدیر نمود. دکتر سید کاظم فرهمند گفت: بی شک دستیابی به اهداف عالیه سلامت بدون همکاری و مشارکت سایر ارگان ها امکان پذیر نخواهد بود. وی در ادامه افزود : براساس منابع علمی مصرف دخانیات یکی از مهمترین علل ابتلا به سرطان شناخته شده و 24 نوع سرطان و 53 بیماری در اثر مصرف دخانیان به اثبات رسیده است. قائم مقام معاونت بهداشت اظهار داشت مصرف مواد دخانی هم به خود فرد و اطرافیانش لطمه وارد می کند و والدین نقش کلیدی در الگو پذیری فرزندان خود دارند .

مهندس شاهچراغی شهرداری منطقه 4 نیز  ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت های مراکز بهداشت تاکید نمود که جامعه بدون دخانیات وظیفه ارگانهای دولتی نیست بلکه مشارکت آحاد مردم را می طلبد و تغییر رفتار خانواده ها می تواند این هدف را تامین کند. وی در ادامه افزود در حال حاضر شوراهای اجتماعی محلات و کارگروه بهداشت منطقه موضوع ترک دخانیات و فرهنگ سازی جهت تغییر رفتار در آحاد جامعه را در دستور کار خود قرارداده است.

سرهنگ منصوری فر رئيس اداره اماکن استان، دکتر حنيف پور مسئول آموزش بهداشت استانداري خراسان رضوي نیز از جمله دیگر سخنرانان این همایش بودند. شایان ذکر است در این همایش کلیه مسئولان در پویش ملی قلیان ها را گلدان کنیم شرکت نموده و از اين اقدام ملي حمايت کردند. قرائت بيانيه و امضاء آن توسط مدعوين ،اجرای سرود، برگزاری مسابقه و .... از سایر برنامه هایی بود که در این همایش برگزار شد.