همایش بهورزان نمونه کشور با قرائت پیام وزیر بهداشت در مشهد برگزار شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همایش بهورزان و مربیان نمونه سراسر کشور روز شنبه طی مراسمی با قرائت پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیام دکتر قاضی زاده هاشمی به مناسبت روز بهورز که توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرائت شد آمده است: دسترسی شهروندان به خدمات اولیه و اساسی سلامت نه تنها از وظایف مهم دولتها به شمار می رود بلکه یکی از چالشهای جدی پیش روی آنها نیز محسوب می شود. بر این اساس دستیابی به پوشش همگانی سلامت ارتباط تنگاتنگی با شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هر کشوری دارد که در کشور ما طی سالهای 1361 تا 1366 طرح نظام شبکه های بهداشتی و درمانی به عنوان یکی از موفقترین تجربیات جهانی در زمینه دستیابی آحاد جامعه به خدمات سلامت اجرا شد.

وزیر بهداشت در این پیام اظهار داشته است: با اجرای طرح تحول نظام سلامت حرکت در مسیر نظام شبکه‌های بهداشتی شتابی فزونتر گرفت و شاهد رشد چشمگیر خدمات سلامت در سطح کشور بودیم، رشدی که در مناطق محروم چشمگیر بوده است. طی چهار سال اخیر سه هزار خانه بهداشت در سطح کشور احداث شده و امروز تمام افراد زیر پوشش خانه‌های بهداشت از خدمات پزشکان و بهورزان استفاده می‌کنند لذا در تحقق عدالت در حوزه سلامت حرکتی رو به جلو داشته ایم و بهورزان برای رسیدن به این نقطه تلاش جدی و افتخارآفرین داشته اند.

دکتر هاشمی خاطر نشان نموده است: رضایتمندی مردم از حوزه سلامت هیچگاه 100 درصد نیست، موفقیت ها و کمبودها نسبی هستند و لازم است بدانیم کجا بودیم و اکنون کجا هستیم.

دکتر هاشمی در این پیام اظهار امیدواری نموده است، با اجرای دوره های کاردانی و کارشناسی برای تربیت بهورزان جامعه نگر از خدمات این عزیزان بهره ببریم و همزمان مشکلات موجود را نیز به تدریج حل کنیم.

شایان ذکر است این همایش با حضور معاون بهداشت وزارت، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه برگزار و از تعداد 292 نفر از بهورزان و مربیان نمونه کشور تقدیر بعمل آمد.