بازدید فرماندار شهر مشهد از روند اجرای گام چهارم غربالگری کرونا «طرح شهید سلیمانی»

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرماندار شهر مقدس مشهد با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت صفاری روند اجرای گام چهارم غربالگری کرونا "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه در این بازدید که مدیرکل سازمان هلال احمر استان و معاون بهداشت دانشگاه نیز حضور داشتند، فرماندار مشهد اظهار داشت: این طرح قبل از اجرا در کشور با محوریت مساجد در حاشیه شهر مشهد آغاز شده است.

 مهندس محمدرضا هاشمی ضمن تقدیر از مساعدت و همکاری ارگان­ها، سازمانها، صنوف و رسانه­ها با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در کنترل کرونا در استان گفت: این وفاق و همدلی باعث شد استان از وضعیت بحرانی قرمز عبور کرده و به وضعیت نارنجی برسد.

معاون بهداشت دانشگاه نیز در حاشیه این بازدید اظهار داشت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با راهبرد مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر برنامه "هرخانه یک پایگاه سلامت" از آبان ماه در استان آغاز شده است.

دکتر مهدی قلیان با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ پیشگیری و سلامت و رعایت اصول اولیه بهداشتی خاطرنشان کرد: مشارکت ارگانهایی همچون هلال احمر، بسیج، کمیته امداد، بهزیستی و... در طرح شهید سلیمانی و با ترویج فرهنگ سلامتی در بین مردم و کمک به خادمین حوزه سلامت در بحث مراقبت و نظارت باعث شده است مقداری از خستگی همکاران ما در این حوزه رفع گردیده که جای تقدیر دارد.