حمایت از 38 هزار خانوار آسیب پذیر در قالب طرح شهید سلیمانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در قالب طرح شهید سلیمانی تا کنون 38 هزار و 625 خانوار آسیب پذیر، تحت حمایت قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت،دکتر سید کاظم فرهمند با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از 20 آبان در مناطق تحت پوشش دانشگاه به اجرا در آمد خاطر نشان کرد: در قالب این طرح تیم های حمایتی، رهگیری، مراقبتی و نظارتی فعال و به صورت محله محور و خانه به خانه در مسیر کنترل ویروس کرونا تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: در قالب این برنامه 766 تیم حمایتی، یک هزار و 469 تیم رهگیری، 72 تیم مراقبتی و 398 تیم نظارتی با همکاری بسیج جامعه پزشکی، بسیج، هلال احمر، کمیته امداد و سایر نهادهای مرتبط تشکیل شده است و کاهش آمار ابتلا و بستری ناشی از کرونا مهمترین دستاوردی است که این طرح در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته است.

 قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه حضور داوطلبانه مردم در تمامی برهه‌های زمانی از ابتدای انقلاب تاکنون بی‌نظیر بوده است، خاطرنشان کرد: در ایام بحران کرونا می‌توانیم با نگرش مثبت، تمرکز بالا و اطمینان دادن به خود و دیگران در جهت فرارسیدن روزهای خوب در نبرد با این ویروس منحوس پیروز شویم، چیزی که دور از دسترس نیست و فقط توجه بیش از پیش مردم را در همکاری با مدافعان سلامت می‌خواهد که همان در خانه ماندن، عدم خروج غیرضرور از منزل، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه است.

وی استفاده از توان نیروهای مقاومت بسیج و مشارکت های مردمی، اجرای برنامه به شکل محله محور، تکیه بر نظام شبکه بهداشتی، درمانی گسترده و قوی کشور، رعایت موازین کنترل عفونت و حفاظت فردی، بهره مندی از ظرفیت های برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت و .... را از مهمترین اصول اجرای این برنامه عنوان نمود.

دکتر فرهمند خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی با هدف رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط افراد، کمک به شناسایی و ارجاع به موقع مبتلایان به مراکز درمانی، کمک به رفع موانع قرنطینه، کمک های معیشتی، پیگیری امور شخصی، فراهم آوری خدمات تکمیل درمان و .... از  جمله مواردی است که در این طرح به آن پرداخته می شود.